5/5
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
Elektrický antivaroázny dymák funguje na princípe ventilátora. Dym produkovaný na základe spaľovania tabliet je zavedený do úľa.

Elektrický antivaroázny dymák funguje na princípe ventilátoru. Dym produkovaný na základe spaľovania tabliet je zavedený do úľa.

Postup použitia:

  • Na kovovú sieťku položte tabletku Apivarolu.
  • Zapáľte tabletku zapaľovačom (najlepší je plynový zapaľovač)
  • Keď tabletka začne horieť vsuňte zariadenie do úľa a zapnite ho
  • Po zhorení tabletky odstráňte popol a prejdite do ďalšieho úľa

Takéto liečenie sa aplikuje na konci leta alebo na jeseň, po poslednej zbierke medu. Zadymovanie sa vykonáva najmenej trikrát, ale nie viac ako päťkrát. Časový interval medzi dvoma zadymovaniami je 6 dní. Toto liečenie je vhodné pre všetky vývojové štádiá včiel. Úľ nemusí byť uzatvorený a nemal by byť uzatvorený dlhšie ako 10 minút. Mriežka na dne nie je problém, ale bolo by dobré aby počas liečenia bola nejaká podlaha/dno. Použitie mriežky na dne zabezpečuje lepšiu účinnosť liečenia, pretože takéto dno zabraňuje návratu klieštika na včely. Oddelene od jesenného liečenia, je možné opäť preliečiť aj po januári, pri najnižšej dennej teplote 12-14°C. Odložence môžu byť liečené počas celého roka , zatiaľ čo produktívne včelstvá môžu byť preliečované iba ak v úli nie je žiadny med.

Dĺžka zariadenia: 320 mm
Orientačná hmotnosť: 0,340 kg

. (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.