Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €

O nás

Technológia výroby
   
   V úplných začiatkoch sa hladký voskový pás vyrábal namáčaním drevených dosiek do studenej vody a následne do horúceho vosku.Tento primitívny spôsob však zakladateľ firmy pán Ľudovít Vízi rýchlo nahradil strojom na výrobu nekonečnej hladkej fólie.Nevýhodou tejto technológie bolo ručné rezanie medzistienok.Po smrti pána Víziho prebrala spoločnosť jeho dcéra, ktorá nahradila ručné rezanie automatom.Hoci táto linka bola najvýkonnejšia na celom Slovensku mala aj určité nevýhody.
   Tieto medzistienky sa vyrábali valcovaním, čím sa hutnil a utláčal včelí vosk a takto vyrobené medzistienky neboli také prirodzené ako medzistienky vyrábané technológiou kontinuálneho liatia. V roku 2004 bol zmenený spôsob výroby, odstavením starých technologických liniek. Doterajší spôsob výroby nahradil progresívnejší - metóda kontinuálneho liatia pri ktorej sa medzistienky vyrábajú prirodzenejším a hygienickejším spôsobom. Horúci vosk tečie priamo na chladené valce.V tomto roku prebral spoločnosť pán Furák, ktorý zmenil stratégiu spoločnosti.
   
   
Zameranie spoločnosti
   
   V súčastnosti sa firma zaoberá spracovaním včelieho vosku, voštín, odpadu, výrobou medzistienok a predajom včelárskych potrieb.Sortiment jednoduchého včelárskeho náradia sa rozšíril aj o profesionálne stroje a zariadenia používané pri práci so včelami.O kvalite týchto výrobkov svedčí množstvo spokojných zákazníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky ako aj so včelárskej veľmoci-Maďarska.
  
   Dlhoročná tradícia výroby včelárskych produktov v našom regióne spolu s obrovskými skúsenosťami našej spoločnosti dávajú záruku najvyššej kvality.

    Vyrobené medzistienky sú priebežne testované v náhodných časových intervaloch na prítomnosť mikroorganizmu Paenibacillus larvae (mor včelieho plodu). Úlohou týchto oficiálnych testov je zabezpečiť maximálnu prevenciu vyrobených medzistienok pred nebezpečnou nákazou. Pozrite si výsledky posledných testovaných vzoriek naších vyrobených medzistienok.
 
© Výroba medzistienok, tradícia od roku 1978.
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.