Výroba medzistienok

Spoločnosť Agrospolok s.r.o. pokračuje aj v roku 201 v dodaní medzistienok vyrábaných s viac ako 20 ročnou históriou v závode na spracovanie vosku a výrobu medzistienok v obci Svätý Peter. Agrospolok s.r.o. je súkromná firma a v prevádzke 07 v obci Svätý Peter sa venuje spracovaním včelieho vosku, výrobe medzistienok, sviečok, voskových kompozitúr, základných pomôcok pre včelárov.  Sortiment výrobkov a služieb neustále inovujeme v závislosti od požiadaviek naších zákazníkov, kvalitu potvrdzuje neustále sa zväčšujúci okruh naších priaznivcov.

Medzistienky ponúkané spoločonsoťou Agrospolok s.r.o. sú spracované vo výrobni medzistienok Svätý Peter na Slovensku. Výrobňa je schválená Štátnou veterináronou a potravinovou správou na spracovanie včelieho vosku.

     Včelí vosk je zložitá látka, ktorá pozostáva z niekoľko desiatok zlúčenín, jeho hustota je silne závislá od teploty. Prirodzenou teplotou včelieho vosku je cca 36 st. C, na túto teplotu ho včely "navrhli" pre výstavbu a udržiavanie plástov. Znamená to, že sa včelí vosk prejavuje pri iných teplotách, ako prirodzených pre včely, iným spôsobom.         

     Pri skladovaní včelieho vosku a výrobkov z neho sa v priebehu jedného až troch mesiacov od výroby vytvorí na povrchu bielošedý povlak. Nazýva sa"voskový kvet", v niektorých krajinách "cukor". Znižovaním teploty sa objem vosku zmenšuje a vzniknutý vnútorný tlak vytláča na povrch tekuté zložky. Po opätovnom nahriatí sa povlak stratí - tekuté zložky vosku sa vrátia späť do jeho štruktúry. Ide o prirodzenú vlastnosť pravého včelieho vosku, ktorá nie je na závadu.

     Výrobky zo včelieho vosku, napríklad medzistienky, sú pri teplote nižšej ako 20 st. C krehké a včelár s nimi nemôže pracovať. Z tohto dôvodu doporučujeme v chladnom období ponechať celé balíky medzistienok na 24 hodín v miestnosti s izbovou teplotou a až potom ich zatavovať do rámikov.

Kvalita surovín na výmenu

     Surovinami na výmenu za medzistienky sú hlavne včelí vosk z varákov, parákov a slnečných tavidiel, voštiny a odviečkovance. Vosk nesmie obsahovať cudzie prímesi, nesmie byť zničený vysokou teplotou (je tmavohnedý a nemá typickú vôňu). Voštiny a odviečkovance musia byť suché, bez zbytkov medu, bez cudzích pachov, nesmú byť napadnuté plesňami.

     Za nečistoty vo vosku uplatňujeme zrážky v % pri prevzatí, a to individuálne pri každej zásielke. Obvykle to predstavuje 3%.

 

Webová stránka a objednávkový systém slúži na jednoduché a prehľadné spracovanie Vašich objednávok. Sami sme včelári preto podporujeme včelárov a poskytuje preto aj množstevné zľavy. Šetríme tak Vaše financie a zbytočne vynaloženú energiu z našej strany. 

Ponúkame:

- predaj medzistienok

- výmenu vosku za medzistienky

- výmenu voštiny za medzistienky

- výkup vosku, voštiny, starých pláštov, odviečkovancov, súší

 

Na stránke okrem iného nájdete aj iný sortiment ktorý pochádza od jasne definovaných výobcov.

V sortimente nájdete výrobky vyrábané ručne, ale aj s využitím moderných technológií. Veríme tomu, že kvalitný tovar nemusí byť drahý a taktiež drahý tovar nemusí byť kvalitný. Preto ponúkame cenovo dostupné výrobky, ktoré sú k odberu ihneď, pokiaľ nie sú vyrábané na základe individuálnej požiadavky. 

 

Ponukou kvalitných, jasne identifikovateľných výrobkov za akceptovateľné ceny prinášame nielen reálnu hodnotu našim zákazníkom, ale poskytujeme aj prácu a príležitosť všetkým okolo nás. Kúpou našich výrobkov máte istotu, že ste podporili domácu prácu.  

Ďakujeme za Vašu dôveru a tešíme sa na Vás a Vašu objednávku!